Kusursuz, yağsız, kaslı ve fit bir vücut yapısına sahip olmayı kim istemez ki? Her erkeğin vücudunun bu nitelikleri taşımasını arzu ettiği tartışılmaz bir gerçektir. Ancak hayat koşullarının zorluğundan dolayı yeterli zamanın olmaması ve spor salonlarının ekonomik açıdan pahalı olması insanları vücut geliştirme konusunda olumsuz düşüncelere itiyor. Vücut geliştirme konusunda en önemli unsur psikolojik durumdur. Çünkü vücut geliştirme teknikleri uzun bir sürece yayılan doğru ve düzenli uygulanması gereken hareketlerden oluşmaktadır. Sadece vücut geliştirme hareketlerini uygulamak vücut geliştirmeye yeterli değildir. Vücut geliştirmek istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeli ve ideal uyku saatleri içerisinde uyumalısınız. Tüm bu bahsettiklerimiz bir program dahilinde yapılabilecek şeylerdir.

Vücut geliştirmek için herhangi bir spor salonuna üye olarak önemli bir zaman dilimi ayırmanıza ve ekonomik açıdan büyük paralar harcamanıza gerek yoktur. Kaldı ki, spor salonları sadece aletleri kullanabilmeniz için hizmet verir. Vücut geliştirme tekniklerinin bir program dahilinde yapılması gerektiği düşünüldüğünde sadece üyelik vücut geliştirmeye yeterli değildir. Spor salonlarında bir program dahilinde vücut geliştirme teknikleri uygulamak istediğinizde size özel program oluşturan antrenör tutmanız gerekir. Özel antrenör tutmanın ekonomik maliyeti ise spor salonu üyeliğinden çok daha fazladır.

Vücut geliştirme konusunda azimli ve kararlısınız ancak, spor salonlarına ayıracak zamanınız ve paranız yok ise bu durumu dert etmeyin. Evinizde minimum alet kullanarak zaman ve ekonomi açısından çok daha avantajlı olan vücut geliştirme tekniklerini uygulayarak vücudunuzu geliştirebilirsiniz. Evde vücut geliştirmek için ne yapmalı? Evde vücut geliştirmek için tek yapmanız gereken uvfitness evde vücut geliştirme programı üyeliğidir. Uvfitness evde vücut geliştirme programı 1 yıl boyunca uygulamanız gereken tüm vücut geliştirici teknikleri video uygulamalı anlatımlarla size aktarıyor. Uvfitness vücut geliştirme teknikleri dışında uyku ve beslenme düzeninizi kontrol altına alarak size tam anlamıyla bir program sunuyor.

Uvfitness evde vücut geliştirme programında yer alan vücut geliştirme teknikleri kas gelişimini sağlarken yağ yakımını arttırmak için bilinen programların dışında farklı tekniklerinde yer aldığı bir sistemle oluşturulmuştur. Uvfitness evde vücut geliştirme programının en temel amacı vücudunuzda maksimum düzeyde kası harekete geçirip, yüksek derecede yağ yakma işlevini sağlamak ve anaerobik kapasitesini yükseltmektir. Bu teknikleri uygulamak için insanlar genellikle ağırlık kaldırmak yada spor salonlarına gitmek gerektiğini düşünüyor. Uvfitness evde vücut geliştirme programı sayesinde tüm bu teknikler için spor salonuna gitmenin ve ağırlık kaldırmanın gerek olmadığını en ince ayrıntılarına kadar öğreneceksiniz.

Uvfitness evde vücut geliştirme programı ağırlıklı olarak video uygulamalı anlatımlardan oluşuyor. Her tekniğin video uygulamalı anlatımının alt kısmında açıklamaları yer alıyor. 14 adet farklı programdan oluşan evde vücut geliştirme serisi içerisindeki bazı programlar kendi arasında bölümlere ayrılıyor. Bu bölümlerle beraber program toplamda 21 adet video uygulamalı anlatım şekline geliyor. Uvfitness evde vücut geliştirme programında yer alan erkekler ve bayanlar için oluşturulmuş vücut geliştirici tekniklerden bazılarını aktaralım.

Karın Antrenmanları :

Vücut geliştirici teknikler genellikle erkekler tarafından kullanılıyor. Kaslı ve atletik bir vücut yapısını hedefleyen erkekler vücut geliştirme teknikleri sayesinde amaçlarına ulaşmayı hedefliyor. Ancak bazı vücut geliştirme teknikleri hem erkekler tarafından hemde bayanlar tarafından uygulanabiliyor. Erkekler kaslı ve atletik bir vücut yapısına kavuşmayı hedeflerken, bayanlar bu teknikleri zayıflamak ve vücut şekillendirmek için uyguluyor. Hem erkeklerin hem bayanların kullanabileceği ideal bir antrenman serisi olan uvfitness karın antrenmanları, 7 program halinde olup, 40 üzerinde farklı egzersizden oluşuyor. Karın antrenmanlarının amacı karın bölgesindeki yağları yakarak yağsız ve kaslı bir karın bölgesine ulaşmayı hedefliyor. Karın antrenmanları sayesinde zayıflayan bayanlar karın antrenmanlarını bırakıp, şekillendirici antrenmanlara geçiş yaparken, erkekler devam ederek karın kaslarını geliştiriyor.

İncelten Şekillendiren Bölgesel Antrenmanlar (Bayanlar için) :

Karın antrenmanlarından sonra bölgesel şekillendirici antrenmanları uygulayan bayanlar, bölgesel şekillendirici antrenmanlar sayesinde bel, bacak ve popo bölgelerini büyütüp, inceltip ve kalınlaştırıp vücut hatlarının daha belirgin hale gelmesini sağlayabiliyor. Bu antrenmanlar sayesinde bayanlar etkileyici bir fiziksel görünüme sahip oluyor.

Crossfit Antrenmanları :

Crossfit antrenmanları kısa sürede fit bir vücut yapısına sahip olmak isteyenler için ileri seviyede vücut geliştirme hareketlerinden oluşan teknikleri serisidir. Crossfit antrenmanları ilk olarak Greg Glassman tarafından polis teşkilatını eğitmek için uygulanmaya başlanmıştır. Kısa sürede büyük başarı gösteren antrenman serisi daha sonra askerler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Crossfit antrenmanlarının elde ettiği başarının farkında olan uzman vücut geliştirme programcıları crossfit antrenmanlarını programlarına dahil etmiştir. Crossfit antrenmanlarında aklınıza gelebilecek tüm vücut geliştirici hareketler bulunmaktadır. Bu hareketler ; koşu, kürek, olimpik barbell, esneklik, klasik barbell, ağırlık ve atletizm ögeleri şeklindedir.

Crossfit Antrenmanlarının Hedefleri : Kardiyovasküler dayanıklılık, güç, esneklik, hız, patlayıcı kuvvet, kondüsyon, denge, çeviklik ve vücut kontrolü şeklindedir.

Germe-Streching Egzersizleri :

Evde vücut geliştirme programı uvfitness içerisinde yer alan germe egzersizleri nitelik olarak önemli bir yere sahiptir. Germe egzersizler erkekler ve bayanlar tarafından uygulanması gereken tekniklerdir. Vücut geliştirme hareketleri öncesinde ve sonrasında uygulanan germe egzersizleri kas gelişimini destekleyerek vücudu rahatlatır ve sakatlıklara karşı korur. Germe egzersizlerini kas yapısına uygun olarak kasları zorlamadan yapmak gerekmektedir. Kas yapısını ve acı eşiğini zorlayarak yapılan germe egzersizleri doğru yöntemler olmayıp, problem yaşamanıza neden olabilir.

Uvfitness Evde Vücut Geliştirme Programına Üyelik :

Uvfitness evde vücut geliştirme programı üyelerine birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Zaman ve ekonomik açıdan büyük avantaj sağlayan uvfitness, üyelerine 7/24 online destek veren ilk ve tek vücut geliştirme programıdır. Spor salonları sadece üyelik için spor severlerden yıllık 1200 – 2400 TL arasında değişen miktarlarda ücret talep ederken, evde vücut geliştirme programı uvfitness 1 yıllık üyelik ücreti SADECE 49 TL‘dir. Ufvitness evde vücut geliştirme programının vücut geliştirme teknikleri dışında beslenme ve uyku gibi vücut geliştirmede önemli kriterler hakkında bilgiler vermesi programın avantajlı bir diğer yönüdür. Uvfitness resmi web sitesine giriş yaparak üye olmak için alttaki butona tıklayınız.

Leave a Reply


casus telefon spybubble pro spybubble türkiye telefon dinleme