Vücut geliştirmeye yönelik birbirinden farklı çok sayıda egzersiz bulunmaktadır. Günümüzde en çok bilinen vücut geliştirme egzersizler mekik, barfiks, şınav ve ağılık kaldırma şeklindedir. Ancak vücut geliştirme egzersizleri sadece bu egzersizlerle sınırlı olmayıp, bilinmeyen farklı egzersiz yöntemleri de bulunmaktadır. Bahsettiğimiz egzersiz yöntemleri vücut geliştirme egzersizleri konusunda en temel egzersizler olup, aynı egzersizlerin farklı yöntemlerle uygulanan versiyonları da bulunuyor. Bu egzersizler dışında bambaşka bir formata sahip olan vücut geliştirme egzersizleri de söz konusu. Farklı format ve uygulanış şekillerine sahip olan vücut geliştirme egzersizleri aynı anda vücudunuzda farklı bölgelerdeki kasları çalıştırarak tüm kaslarınızın gelişim sağlamasını hedefliyor.

Bu sayede vücudunuzun farklı bölgelerindeki kasları çalıştırarak vücut geliştirme sürecini kısaltıp, en kısa zamanda fit ve kaslı bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. Ancak vücut geliştirme egzersizlerinde uyulması gereken en temel unsur bir program dahilinde bilinçli olarak doğru egzersizleri düzenli bir şekilde her gün yapmanız gerektiğidir. İnsanlar vücut geliştirmek için tek yolun spor salonları olduğunu düşünüyor. Günümüzde spor salonları sadece spor aletlerini kullanabilmek için üyelerinden 1200 TL ile 2000 TL civarında astronomik rakamlar talep ediyor. İnsanlar vücut geliştirmek amacıyla bu yüksek maliyetleri göze alarak spor salonlarına üye olsalar dahi spor salonlarındaki aletleri bir program dahilinde nasıl kullanacaklarını bilmiyor.

Spor salonlarındaki spor aletlerini program dahilinde nasıl kullanılacağını öğrenmek için istekte bulunduğunuzda özel antrenör ile görüşmeniz gerektiği söyleniyor. Özel antrenör eşliğinde programa uyarak çalışmak ise spor salonu üyeliğinden çok daha fazla maliyet ortaya çıkarıyor. Tüm bunların dışında spor salonlarına gidiş geliş ve salonda geçirilen süre itibariyle gününüzün önemli bir zaman dilimini spor salonuna ayırmanız gerekiyor. Çoğu insan hafta içerisinde yoğun iş temposundan dolayı spor salonlarına zaman ayıramayıp, sadece hafta sonları spor salonlarında vücut geliştirme egzersizleri çalışıyor. Tabiki sadece hafta sonu uygulanan vücut geliştirme egzersizleri antrenör eşliğinde olsa dahi istenilen sürede ve seviyede etki göstermiyor.

Vücut geliştirme egzersizleri yaparak fit ve kaslı bir vücuda sahip olmak için illaki spor salonlarına gitmeniz gerekmiyor. Evinizde bir program dahilinde minimum seviyede alet kullanarak vücut geliştirme egzersizleri uygulayabilir vücudunuzu istediğiniz şekle getirebilirsiniz. Peki evde vücut geliştirme egzersizleri nasıl uygulanır? İşte tamda bu noktada uvfitness evde vücut geliştirme programı devreye giriyor. Uvfitness evde vücut geliştirme programı size uygulamanız gereken vücut geliştirme egzersizlerini videolu anlatımlarla sunarak hangi egzersizi hangi zaman aralıklarıyla ve hangi şekilde uygulayacağınızı gösteriyor. Sadece bukadarlada sınırlı değil. Vücut geliştirmeye yardımcı yiyecekler hakkında bilgilendirme yapan uvfitness vücut geliştirme egzersizleri programı, tüketmeniz gereken en düşük kalorideki yiyecekler hakkında bilgilendirme yapıyor.

Uvfitness evde vücut geliştirme egzersizleri programı hangi programlardan oluşuyor ?

Uvfitness evde vücut geliştirme programı çok sayıda farklı program ve programlar içerisinde farklı bölümlerden oluşuyor. Uvfitness vücut geliştirme egzersizleri programında yer alan programlardan bazılarını kısaca özetleyelim.

Evde Vücut Geliştirme Egzersizleri Serisi :

14 adet farklı program halindedir. Programlardan bazıları kendi içlerinde bölümlere ayrılır ve her bölüm farklı video anlatıma sahiptir. Böylelikle 14 programlık vücut geliştirme serisi toplamda 21 adet farklı video anlatımdan oluşmaktadır. Programların içerisindeki vücut geliştirme egzersizleri minimum seviyede alet kullanarak uygulayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Vücut geliştirme egzersizleri serisindeki antrenmanların ortak amacı yağ yakmak, hızlı kas geliştirmek, kuvvetlenmek, aerobik ve anaerobik seviyesini üst sınıra yükseltmektir.

İncelten Şekillendiren Bölgesel Antrenmanlar (Bayanlar için) :

Bayanlar için özel olarak hazırlanmış vücut geliştirme egzersizleri serisi olup, 4 videodan oluşur. Bayanlar için oluşturulmuş olan egzersizlerin tamamının ortak amacı şekillendirme, inceltme, küçültme ve büyültme fonksiyonlarını sağlamaktır. Evde vücut geliştirme egzersiz programını düzenli ve doğru bir şekilde uygulayan bayanlar hem kilo vererek zayıflar, hemde vücut hatlarını çok daha belirgin hale getirerek diledikleri fiziksel görünüme sahip olabilirler.

Karın Antrenmanları :

Bu antrenman serisi karın bölgesi yağlarını yakıp, karın kaslarını belirginleştirmek amacıyla uygulanır. Karın antrenmanları içerisinde toplamda 7 program olup, 40 üzerinde karın kası geliştime egzersizleri bulunmaktadır.

Crossfit Antrenmanları :

Vücut geliştirme egzersizleri içerisinde uygulanması en zor egzersiz serisidir diyebiliriz. Uvfitness evde vücut geliştirme programı özel egzersizlerinin bulunduğu crossfit vücut geliştirme serisinde zorluk derecesi yüksek olan ağırlık, koşu, kürek, klasik barbell, olimpik barbell, esneklik ve atletizm hareketleri gibi vücut geliştirmeye yönelik olan bütün egzersizler mevcuttur. Crossfit vücut geliştirme egzersizleri ilk olarak polis teşkilatı eğitim sorumlusu olan Greg Glassman tarafından polisleri eğitmek için uygulanmıştır. Eğitim için uygulanan egzersizler kısa sürede inanılmaz düzeyde etki gösterince askerler tarafından da kullanılmaya başlanmış ve daha sonra günümüzdeki halini almıştır.

Germe-Streching Egzersizleri :

Germe egzersizleri kas gelişimi desteklemekte olup, olası sakatlıkları önleyerek vücudu rahatlatmak için uygulanır. Doğru germe egzersizlerini uygulamak son derece önemlidir.Germe egzersizlerinde

Doğru olan : Kas üzerine odaklı ve kas kapasitesine uygun egzersizlerdir.

Yanlış olan : Kas kapasitesini ve acı eşiğini zorlayan germe egzersizlerini uygulamaya çalışmaktır.

Uvfitness Vücut Geliştirme Programı Üyeli Avantajları !

Evde vücut geliştirme egzersizleri eğitim seti olan uvfitness, size uygulamanız gereken tüm vücut geliştirme egzersizlerini bir program dahilinde sunmakla kalmayıp, egzersizler dışında tüketmeniz gereken düşük kalorili gıdalar hakkında bilgilerde vermektedir. Hiçbir spor salonu ücretsiz bir şekilde üyelerine program sunmayıp, vücut geliştirmeye yönelik düşük kalorili yiyecekler hakkında bilgi vermez. Ayrıca spor salonları sadece spor aletlerini kullanabilmek için üyelerinde 1200 TL ile 2000 TL arasında değişen uçuk rakamlar talep etmektedirler.

Oysaki evde herhangi birinin yardımına ihtiyaç duymadan ve daha az zaman harcayarak uygulayabileceğiniz uvfitness evde vücut geliştirme egzersizleri programı 1 yıllık üyeliği sadece 49 TL‘dir. Uvfitness vücut geliştirme programına üye olanlara 1 yıllık egzersiz uygulamaları süresince sürekli 7/24 online destek verilir. Belirttiğimiz avantajlar ve özel üyelik koşulları aynı kriterlerde hiçbir vücut geliştirme eğitim programında yer almamaktadır. Uvfitness evde vücut geliştirme eğitim programı resmi web sitsine giriş yapıp üyelik alarak egzersizleri hemen uygulamaya başlamak için alttaki butona tıklayınız.

Leave a Reply


casus telefon spybubble pro spybubble türkiye telefon dinleme